Válasszon a lehetőségekből!
Gyorshírek
Roxtone kábelek
Roxtone kábelek, csatlakozók és állványok a Syncopa kínálatában!
Az elmúlt hónapokban már sokan vásároltak belőlük, jók a mi tapasztalataink és a vásárlóink visszajelzései is!
20.03.09.
Sibelius kottagrafikai program
Az elmúlt időszakban nehézségeink voltak a Sibelius kottagrafikai program forgalmazásával kapcsolatban. Úgy tűnik, ezek megoldódnak, és ismét tudjuk forgalmazni a népszerű szoftvert. Az árlistánk még nem naprakész, de a webshopban már megtalálhatók a legfontosabb tételek.
19.10.20.
Marshall Code frissítés
A Marshall Code erősítők tulajdonosainak nagy örömére ellészült egy komolyabb frissítés a CODE sorozathoz és a Gateway apphoz. Részletek.
19.07.08.
EarMaster7
Alaposan átalakult és rengeteg dologban fejlődött kedvenc zenei képességfejlesztő szoftverünk, az EarMaster.
2017.11.22.
Segítünk a megfelelő mikrofon megtalálásában
Nem is olyan könnyű a megfelelő énekmikrofon kiválasztása! Nálunk mindig van lehetőség több modell összehasonlítására. Az Audio-Technica ismertetője pedig elmagyarázza a legfontosabb tudnivalókat.
17. 02. 21.
Új Scarlett hangkártyák
Megújult a Focusrite népszerű Scarlett USB hangkártya sorozata. A fejlesztések részleteiről cikkünkben adunk részletesebb információkat.
16.06.19.
Axial - Roland hangszín könyvtár
Megnyílt a Roland szintetizátorok hangszíntára. Az Axial egyelőre a Jupiter 50, 80, a Gaia és az Integra-7 számára tartalmaz vadiúj hangkönyvtárakat, de jó lenne, ha a régebbi modellekhez is elérhetővé tennék a patcheket.
2013.05.31.
Casio katalógus
Örömmel tesszük közzé a legfrissebb magyar nyelvű Casio hangszer katalógust.
A szép kivitelű prospektusban ismertetett hangszerek nagy része megtalálható az üzletünkben és így webshopunkban is. A gyár teljes hangszerválasztékának árait tartalmazza a Casio árlista.
Keverők számítógépes munkákhoz
Szinte minden zenész használ az otthoni zeneszerkesztéshez, stúdiózáshoz valamiféle keverőpultot. Azt hihetjük, hogy teljesen mindegy, milyen keverőt teszünk a számítógép mellé, hiszen a megszokott analóg hangjeleket terelgetjük ide-oda, így aztán csak a pénztárcánk szabja meg, hogy miféle keverővel dolgozunk. Azonban egyáltalán nem mindegy, hogy a számítógépes hangkártya ki- és bemeneteire mivel és hogyan csatlakozunk rá. A dolog persze az alkalmazott munkamódszertől is függ. Aki csak a számítógépben levő szoftver hangszerekkel dolgozik, annak elég csak a kimeneteket menedzselni. Aki elsősorban külső hangforrásokkal dolgozik, annak a bementi jelillesztést, a mikrofonok megfelelő fogadását is meg kell oldani. Nagyon fontos a monitor és a behallgatási lehetőség.
Nagyon sokan nem gondolnak egy fontos dologra, ami alapvetően kihat a számítógépes zenei munkánk hatékonyságára. Arról van szó, hogy tulajdonképpen két keverőt kéne használnunk. Egy a bementi jelek fogadására és a gépbe küldésére kellene, a másikon pedig a számítógépről jövő, már felvett sávokhoz keverve hallgatnánk az épp rögzítésre kerülő anyagot. Leggyakrabban a zenei alapra énekel rá a művész, de bármilyen hangszer játékának a rögzítése is így történik. Igen ám, de a már rögzített anyag semmiképpen nem keveredhet vissza az új sávok rögzítése során. Ebből éktelen gerjedés vagy legalábbis élvezhetetlen felvétel keletkezik. Két keverővel semmiféle problémát nem okoz ez, de ha csak egy keverőnk van, annak olyannak kell lennie, ahol a felvételi és a lejátszási jelutak jól elkülöníthetők. Régebben is gyártottak úgynevezett "recording" mixereket, de ezeket kifejezetten a nagy stúdiók igényeihez és bőven kitömött pénztárcájához méretezték. Szerencsére néhány éve a gyártók felismerték a házi stúdiók részéről mutatkozó igényt a számítógéppel könnyen összehozható kisebb keverőkre is. Általánosan jellemző ezekre, hogy a hangkártya kimeneteket és bemeneteket célzottan tudják fogadni, az egyes csatornákon kapcsolók segítségével dönthetjük el, hogy a jel a monitor jelútra, vagy a hangkártya bemenetre kerüljön. Természetesen a komolyabb, sok bemenettel rendelkező hangkártyák "etetésére" is választhatunk keverőket, erre az esetre már más szempontokat kell figyelembe venni. A kis házi stúdiókban használt gyakorlatról a Bitzenedében írtunk, érdemes a belinkelt cikkben hivatkozott többi bejegyzést is elolvasni annak, akit érdekel a téma.
Telefon: (92) 560-036
|