Válasszon a lehetőségekből!
Gyorshírek
Roxtone kábelek
Roxtone kábelek, csatlakozók és állványok a Syncopa kínálatában!
Az elmúlt hónapokban már sokan vásároltak belőlük, jók a mi tapasztalataink és a vásárlóink visszajelzései is!
20.03.09.
Sibelius kottagrafikai program
Az elmúlt időszakban nehézségeink voltak a Sibelius kottagrafikai program forgalmazásával kapcsolatban. Úgy tűnik, ezek megoldódnak, és ismét tudjuk forgalmazni a népszerű szoftvert. Az árlistánk még nem naprakész, de a webshopban már megtalálhatók a legfontosabb tételek.
19.10.20.
Marshall Code frissítés
A Marshall Code erősítők tulajdonosainak nagy örömére ellészült egy komolyabb frissítés a CODE sorozathoz és a Gateway apphoz. Részletek.
19.07.08.
EarMaster7
Alaposan átalakult és rengeteg dologban fejlődött kedvenc zenei képességfejlesztő szoftverünk, az EarMaster.
2017.11.22.
Segítünk a megfelelő mikrofon megtalálásában
Nem is olyan könnyű a megfelelő énekmikrofon kiválasztása! Nálunk mindig van lehetőség több modell összehasonlítására. Az Audio-Technica ismertetője pedig elmagyarázza a legfontosabb tudnivalókat.
17. 02. 21.
Új Scarlett hangkártyák
Megújult a Focusrite népszerű Scarlett USB hangkártya sorozata. A fejlesztések részleteiről cikkünkben adunk részletesebb információkat.
16.06.19.
Axial - Roland hangszín könyvtár
Megnyílt a Roland szintetizátorok hangszíntára. Az Axial egyelőre a Jupiter 50, 80, a Gaia és az Integra-7 számára tartalmaz vadiúj hangkönyvtárakat, de jó lenne, ha a régebbi modellekhez is elérhetővé tennék a patcheket.
2013.05.31.
Casio katalógus
Örömmel tesszük közzé a legfrissebb magyar nyelvű Casio hangszer katalógust.
A szép kivitelű prospektusban ismertetett hangszerek nagy része megtalálható az üzletünkben és így webshopunkban is. A gyár teljes hangszerválasztékának árait tartalmazza a Casio árlista.
Az új Kronos
Korábbi cikkünknek azt a címet adtuk, hogy A munkaállomás, ami folyamatosan fejlődik. Nagyon igaznak bizonyult a címadás, hiszen menet közben is egymást követték az újabb szoftver verziók, aztán jött az "X" nagyobb háttértárral, és íme itt a megújult Kronos, ami azon kívül, hogy külsőleg fa oldallapjaival különbözteti meg magát az elődeitől, számos fontos újdonságot is magával hoz.
Az SGX-2 új zongora engine, még tovább javították az amúgy is szenzációs zongorahang élethűségét, játszhatóságát. Több, mint 9 GByte zongoramintát tartalmaz a hangszer, el tudjuk képzelni, hogy rendkívül árnyalt és dinamikus zongora hangot kapunk. A dinamikát 12 dinamikai rétegből képezi le az új Kronos. A zongorahangon megtaláljuk a szimpatikus húrrezonanciát is, és az új "egyhúros" minták is elérhetők.
A korábbi Kronos verziók nagy műgonddal kidolgozott hangszínkészlete természetesen most is megtalálható, de a választék még jobban kibővült, a megszokottan nagyon magas minőségi színvonalú presetekkel.
A kijelző is fejlődött. Többek között most már tudja a "Touch Drag" funkciót, még egyszerűbbé téve a kirajzolt potméterek és egyéb értékbeállító eszközök pontos és gyors használatát. Praktikus az is, hogy megszokott számítógép billentyűzetünket (QWERTY formátum) is rácsatlakoztathatjuk a hangszerre, így még hatékonyabbá és gyorsabbá válhat a munka. Nagyon jelentős gesztus a Korg részéről, hogy az új Kronos2015 operációs rendszerét, a V3-at a korábbi Kronos tulajdonosok is be tudják majd tölteni hangszerükbe.
Részletes információkat az egyes modellek termékoldalán találhatunk:
KRONOS2 61, KRONOS2 73, KRONOS2 88
KORG KRONOS - a munkaállomás, ami folyamatosan fejlődik
Napi árainkért, esetleges akciók ügyében látogasson meg bennünket, telefonáljon, vagy érdeklődjön
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
!
A billentyűs piacon kétség kívül az elmúlt időszak legnagyobb durranása volt a KORG KRONOS szintetizátor workstation bejelentése. Azóta már bebizonyosodott, hogy a professzionális színpadi és stúdió gyakorlatban egyaránt kiválóra vizsgáztak ezek a hangszerek, és beigazolódott, hogy a KORG fejlesztési koncepciója igen jól átgondolt és jövőbe mutató volt. A KRONOS tulajdonosok már korábban birtokba vehették a legújabb operációs rendszert, az 1.5-öt, mely számos új tudománnyal bővíti a hangszert. Mi pedig, kihasználva az új rendszer nyújtotta rugalmasságot, azóta már 3 GByte RAM-mal adjuk át a vásárlóinknak a hangszert. Közben kijött a Kronos X is, ami tulajdonképpen nem egy új hangszer, hanem a "rendes" Kronos 2-es operációs rendszerrel, bővített RAM memóriával és dupla SSD-vel. Tehát a meglevő Kronost is simán"ixesíteni" lehet, így a fejlettebb verzió lehetőségei teljesen rendelkezésre állnak azok számára is, akik korábban vásárolták meg a workstationt.
Arra viszont felhívjuk mindenkinek a figyelmét, hogy a RAM bővítéssel illetve új SSD beépítéssel ne próbálkozzon otthon! A KORG a szakszervizek számára megadta a bővítéssel kapcsolatos eljárást, a használható RAM típusokat és minden szükséges tudnivalót. Mi a beépített memóriát speciális tesztelést követően tekintjük kifogástalannak, és garantáljuk a bővített hangszer hibátlan működését. A szakszerűtlen memóriabővítés komoly bajokat eredményezhet, és természetesen garanciavesztéssel jár.
A kibővített memória azért praktikus, mert egyre-másra jönnek ki a KORG és különféle más fejlesztő cégek hangkönyvtárai a KRONOS számára, és a szükséges multisample tároláshoz természetesen nagyon kényelmes a megnövelt memória.
A KRONOS megfejtésével kapcsolatban született már néhány bejegyzés a Bitzenede blogban is.
A Bitzenede YouTube csatornáján pedig megnézhetitek a 2011-es zalaegerszegi Kronos demonstrációról készített videófelvétel rövidített anyagát két részletben. A felvételeken Vághy Tamás mutatja be a hangszer néhány alapvető hangszínét, kitérve a beépített 9 féle szintetizátor egység sajátosságaira. A bemutatón Hanuska Gábor szakszerű ismertetésébe ágyazva hangzottak el ezek a zenei részletek. Lehetséges, hogy a teljes videóanyagot is meg fogjuk tudni mutatni.
Telefon: (92) 560-036
|