RH450
Csapjatok a húrok közé, az RH450 új mércét állít a basszusgitár-erősítők elé! Az RH450 azért hoztuk létre, hogy a basszusgitár igazán jól szóljon. Amint meghallod a hangzását, a nyers erejét és praktikus lehetőségét, rögtön rájössz, hogy a TC Electronic basszusgárdája pontosan azt a megalkuvások nélküli erősítőrendszert hozta létre, amiről a basszusgitárosok álmodoztak.
Az évtizedes elsőrangú erősítő-tervezés és a jeltovábbítás fejlesztésének eredményeképpen nincs más olyan cég, ami egyetlen basszusrendszerben több erőt, több lehetőséget és több hangszínt tudna szolgáltatni neked. A TC Electronic-nál a basszuscuccokat basszerosok tervezik basszusgitárosoknak. Hosszú évek alatt gyűjtöttünk élő zenei és rögzítési tapasztalatokat – olyan nehezen szerzett tapasztalatok ezek, melyeket csak turnékon és stúdiókban lehet elsajátítani. Számtalan órát játszva, állítgatva, hallgatva – a TC Electronic-nál igazán értjük az élő basszusgitár igényeit és a basszeros minden vágyát, legyen az koncert, próba vagy stúdiómunka.
Büszkén nyújtjuk át neked az RH450-et – azt a basszusinnovációt, ami a basszuserősítők 2.0-ás generációját fogja meghatározni.
A 4-sávos hangszínszabályzóval beállíthatod, hogy milyen hangzást szeretnél hallani, és a kezelőszervek állásából 3 presetet le is menthetsz. Először lehet, hogy furcsának tűnik basszusgitárhoz preseteket használni, de gondolj csak bele, ha színpadon több eltérő karakterű gitárral játszol, vagy egyszerűen szeretnél 3 kedvenc beállítást gombnyomásra beállítani, rögtön kapóra jön.
Az RH750 bármilyen basszus-ládával megszólal, a saját ládáinkból képes meghajtani 3 darab RS ládát, de az alábbi kép megmutatja, hogy melyik összeállításokban mennyit.
A hangolás sem lesz problémás, egyrészt a kijelző folyamatosan mutatja a hangoló által visszajelzett hangmagasságot, hogyha pedig megnyomod a Mute gombot, akkor pedig akár pedig koncerten a számok közti szünetben gyorsan hangolhatsz, anélkül, hogy a hangosításon hallatszana. Létezik egy opcionális kiegészítő az erősítőhöz, az RC4-es lábkapcsoló, ezzel ezeket a gombnyomásokat tudod kiváltani egy láb-mozdulattal. Visszaállíthatod, vagy lementheted a három programot, némíthatsz és egy jól látható kijelzőn látod a hangoló-kijelzőjét, ez akkor lehet hasznos, ha például a koncerten a hátad mögött van az erősítő ...
A fülhallgató kimenet és az Aux bejátszó bemenet jól jön, ha próbálni szeretnél egy számra. Találsz analóg (XLR) és digitális (S/PDIF kompatibilis AES/EBU) DI kimenetet is, és kapcsolhatod hogy a kimenet az EQ előtt vagy után legyen. Beszúrhatsz egy másik eszközt a loop bemenetre, régebben olyan eszközöket használtunk így, amiken beállítottuk a Dry/Wet arányt, de nyugodtan kísérletezz.
A TubeTone egy olyan potméter, aminek segítségével be tudod vetni a csöves hangzásokat is, a szabályzó azért is jön kapóra, mert sokszor a csöves eszközöket teljesen ki kellett csavarni ahhoz, hogy hozzák azt a bájos jelleget, ami miatt előszeretettel használunk csöves eszközöket gitárra.
A SpectraComp egy olyan multi-band kompresszor, amit kifejezetten basszus-célra fejlesztettünk, azért van szükség multi-band kompresszálásra, mert az egy-sávos kompresszorok működését elsősorban a mély-tartomány határozza meg és a magas-tartományba máshogy kell viselkednie a kompresszornak.